Erkekler Neden Aldatır?

Aldatılmak geçmişte ve günümüzde yaşantımız içerisinde şahit olduğumuz ve akrabalarımız arasında bile duyabileceğimiz vahim bir durumdur.Aldatma denildiği zaman her bir bireyin kafasında acaba ben çirkin miyim? Bende ne gibi eksiklikler olabilir? gibi sorular oluşuyor.Böyle düşünmenizi gerekecek bir durum yok.Sorun kesinlikle sizle alakalı değil.

Bugüne kadar sesli sohbet siteleri içerisinde eşini veya sevgilisinin aldatmış olan erkeklere neden eşini aldattığını ve gerçekten eşine sadık olan insanlara elimizden geldiğince bunu nasıl başardıklarını sormaya çalışıyoruz.Arada bazen pişmanlık cevapları gelebiliyorken,bazen aldatmayı marifet olarak gösteren insanlara da denk gelmişliğimiz bulunuyor.

SEVEN ERKEK VEYA KADIN NEDEN ALDATIR?

Öncelikle seven kadın aldatmaz diye bir söz olduğunu biliyoruz.Bu sözü ben kesinlikle doğru bulmuyorum.Kadın,Erkek,Evli,Bekar demeden herkesin günümüzde aldattığına şahit olmuşuzdur.Bizim gördüğümüz ve toplum olarak bilinen evli kadınların bekar erkeklerden hoşlandığını ve bekar kızların da zengin erkekleri tercih ettiklerini düşünüyoruz.Bu genelde çoğunlukla da böyle oluyor.Bu tür aldatmaları engellemek her ne kadar biz insanların elinde olsa da,ne oluyor da buna engel olamıyoruz bilemiyoruz.

ALDATMA NEDENLERİ VE SONUÇLARI

Gerek gördüğümüz toplumdan örnek alarak,gerek aldatan kişilere neden aldattıklarını sorduğumuzda gördüğümüzle duyduklarımızın aynı noktada kesiştiklerine karar verdik.

Duygusal tatminsizlik olarak yani cinsel yaşam hayatından mutluluk alamadığını ve dışarıda bunu aradığı için bir boşluk içerisine düştüğünü ve sevgilisini aldattığını söyleyenlerin birinci nedenleri bu gibi görünse de duyduğumuz nedenler bununla sınırlı kalmıyor.Erkekler belli bir süreden sonra cinsel hayatlarında değil,duygusal hayatlarında bir doluluk ve mutluluk istiyor.Arada tek olan sorun konuşma sorunu oluyor.Yani erkekle kadın sohbet edemiyor ve çeşitli yanlışlar içerisine düşebiliyor.Erkekler de duygusal oldukları için kadınlar gibi anlamak ve anlaşılmak istiyor.Verecekleri kararlarda eşlerinin tepkisini ve onayını bekliyorlar ve bu şekilde ”Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın yatar” sözünü de doğrulamış oluyorlar.

Erkekler aldattıktan sonra hep pişman olduklarını söylerler.Çok pişmanım ben böyle bir boşluk içerisine nasıl düştüm gibi bahaneler üretmeye başlıyorlar.Kendisini temize çıkarabilmek için bahaneler arkasına sığınıyor.Genede çoğunluk bir kısım bu konuda hatayı yaptıktan sonra pişman olduğunu dile getirse de,bir kesim bunu rahat rahat anlatabilmekle beraber yaptıklarından övgü dolu olarak bahsederler.Arkadaş ortamlarında da yaptıkları çapkınlık sohbetleri çok meşhurdur.Bunu her sohbet ortamında anlatmayı kaçırmazlar.

Bu durumları incelerken birde yakın arkadaşlığı olan kişilerin sevgililerini aldattığının haberi olduğuna şahit olduk.Mesela yakın arkadaşının,kankasının eşinin onu aldattığına şahit olan veya dışarıda bir yerde gören birisi bu durumu yakın arkadaşına açıklamaktan korkuyor.Acaba bana inanır mı? Sonra ben arada kalır mıyım? En iyisi hiç söylememek ve görmemiş gibi davranmak diyerek düşünebiliyor ve olayı görmezden geliyor.Kimileri de bu durumu açıklayarak arkadaşının kullanılmamasını ve yuvasını kurtarmasının yollarını gösterebiliyor.

Örneğin bu duruma iş yerlerinde daha sıklıkla rastlayabiliyoruz.Konum ve para için olmasa bile günün çoğu zamanı burada zaman geçirildiği için aldatmaya yönelik durumlar görülebiliyor.İş yemekleri,iş seyahatleri derken işler bazen çığrından çıkıyor.Bu yüzden bu konularda dikkatli olmak gerekir ve yanılma payını en az seviyeye indirgemek lazım.

Aldatan bir toplum olmak yerine sadık kalan bir toplum olmayı her zaman benimsemişimdir.Sesli chat hizmeti veren sitemiz içerisinde bile biz böyle durumlara karşı bakmaktayız.Bir insan birisini seviyorsa o kişiye karşı gönülden yaklaşmalı ve sadık olmalıdır.

Evliliklerde aldatmanın sonunda bazen ilişkiler soğumakta,bazen de bitme derecesine gelmektedir.Fakat bu tür hareketlerin tekrar yaşanmaması için ilişkisini kurtarmaya çalışanlar da var.Aldatılmak herkesin başına gelebilir.Bu duruma Dünyanın sonu olarak bakamayız.Kişi illaki yaptığı yanlışın farkına varabilecek ve kaybedeceklerini göz önüne getirecektir.Önemli olan bunları eşimize,sevgimize aktarabilmektir.Bu tür durumlarda öfkeyle kalkmak ilişkiye zarar vereceği için bunun karşılıklı konuşularak halledilmesi gereken bir mesele olduğunu düşünüyorum.Aileyi kurmak seneler alır,yıkmak ise istedikten sonra bir saniyedir.Aile değerinin kıymetini her zaman bilmemiz gerekmektedir.Sizler de bu konu hakkında duygu ve düşüncelerinizi yorum olarak atarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s