Evlilik Yaşı 30’lara Dayandı

30’lu Yaşlarında Bekar İnsanlar

Evet arkadaşlar günümüzün en büyük korkusu haline gelen evlilik korkusu  ile beraber evlenme yaşları ileri yaşlara geçildi.Her ne kadar ortak yaş olarak 30 ları söylesek de 40’lı yaşlarda bile hala bekar olan bayanlar ve erkekler görülmektedir.Bunun nedeni ise kişiden kişiye göre değişmektedir.

Evlilik korkusu belirtileri nelerdir?

Evlilik korkusu belirtilerini sıralayacak olursak farklı farklı cevaplar göreceğimizden hiç şüpheniz olmasın.Çoğunlukla sesli chat sitemize gelen kişilere bu konuda sorular sorduk ve sizlerle bu konuyu paylaşmak istedik.Sohbet için gelen ziyaretçilerimize evli mi? bekar mı? olduklarını sorduktan sonra bekar olan bayan ve erkek kullanıcılarımıza evlenmeme nedenlerini sorduk ve aldığımız cevaplar şu şekilde;

*Kendimi hazır hissetmediğimden dolayı daha ileri yaşlarda evlenmeyi düşünüyorum.
*Aldığım maaş ile kira,alışveriş gibi bir çok sosyal ihtiyacı kolay kolay karşılayamayacağım için bekar olarak yoluma devam ediyorum.
*Karşı cinse karşı güven duyma sorunum olduğu için uzunca bir süre bekar kaldım ve bu süreçte ilerliyeceğimi düşünüyorum.
*Daha önce erkek arkadaşlarım tarafından aldatıldığım için erkeklere hiç bir şekilde sadık kalma yönünden güvenemediğim için bekar kalmayı tercih ediyorum.

Ortalama olarak aldığımız cevapların çoğu güvensizlik üzerine,geri kalan bir kısmı ise maddiyata dayalı olduğunu görüyoruz.Gerçekten de aşk hayatımızda bir çok mutluluk ve hüzünlü dönemler yaşamışızdır.Hatta ”ahh nerede o eski aşklar,günümüzdekiler aşk mı?” diye bir sözü sıklıkla duyabiliyoruz.

Çevremizde 30’lu yaşlar civarında bir çok bekar bayanın ve erkeklerin bulunduğunu görebiliyoruz.Hatta sohbet sitemiz içerisinde sesli ve görüntülü olarak sohbet etmeye gelen kullanıcılarımızın yaş ortalamasına baktığımızda bile çoğunun orta yaşlarda olduğunu ve bekar olduğunu  görmekteyiz.Evlilikten kaçmak kimine göre doğru,kimine göre de çok yanlış gelmektedir.

Kendinizi hazır hissetmenin çok önemli

En basit örnek olarak kendimden örnek verebilirim.Yaşantıma baktığımda aldatabilecek veya sevdiğinden başkasına bakacak bir kişiliğe sahip birisi değilim.Bir yengeç erkeği olarak evine bağımlı kötü alışkanlıkları olmayan birisiyim.28 yaşlarında olmama rağmen halen bekarım ve bekar kalmayı tercih ediyorum.Açıkçası yakın bir zamanda evlenmeye sıcak gözle bakan birisi olmadığımı söyleyebilirim.Benimde evlilikten korkmam için kendimce belli nedenlerim var.Kendimi evliliğe bir türlü hazır hissedemiyorum.Bunun nedeni asla karşı cinse,sevgilime değer veremem değil,güven verememe durumu değildir.Lakin ben hayat şartlarının zor olduğu şu dönemde ilerde maddi anlamda sıkıntılar,kavgalar yaşamaktan korkmaktayım.Bu yüzden evlilik hakkında kararsızım.Bu durum yeni bir ilişkiye başlamanızın bile önüne engel olarak çıkıyor.Hemen birisi bize duygusal anlamda yaklaştığında bu aklımızda yer edinen korkular aklımızda beliriyor ve tutuk bir durumda kalıyoruz.Gerçekten aşk yaşamanın bile önüne engel olarak bu korkular çıkabiliyor.

Herkes evlenmek zorunda mı?

Herkes evlenmek zorunda değil diyen arkadaşlar bence yanlış düşünüyorlar.Bu güzel ve mutluluk veren duyguları bence yaşamak herkesin hakkıdır.Ama işte şu korkularımız olmasa bence ortada hiç bir sorun kalmayacaktır.Sesli hizmet aldığınız sitemizin içerisinde yer alan izdivaç odasında bile bayanlar ve erkekler çift olmaktadır.Ruh eşini arayan bir çok erkek ve bayan kullanıcı ücretsiz olarak hizmet almaktadır.En basit bir örnek olarak bakacak olursak hayvanların bile birer eşi olduğunu ve koruma iç güdülerinin yüksek olduğunu görebiliriz.

Ünlülere baktığımız zaman bir çok ünlünün evlenip boşandıklarını görmekteyiz.Bunların yanlış seçim olduğunu düşünebiliriz.Doğru seçim yapmak da gerçekten çok önemlidir.Evlilik korkularımızı inşallah en kısa zamanda yeneceğiz ve güzel mutlu olabileceğimiz bir hayata evlenerek başlangıç yapabileceğiz.Sizler de evlilik,aşk ve ilişkiler hakkında duygu ve düşüncenizi yorum olarak bizlere yazabilir ve diğer okurlarımızın faydalanmalarını sağlayabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s