Nasıl Arkadaş Seçmeliyiz?

Merhaba Sesliadresim kullanıcıları sizlere bu yazımız içerisinde nasıl arkadaş seçmeli,arkadaş seçerken nelere dikkat etmeliyiz? gibi konularda açıklık getireceğiz.Hepimizin sahip olduğu bir çok arkadaşı vardır diye düşünüyorum.

Arkadaşlık söylemesi dile ne kadar kolay geliyor değil mi? Ama arkadaş bulmak hele ki birde doğru arkadaş bulmak kolay bir durum değildir.İnsanın zor gününde yanında olabileceği,muhabbet edebileceği,samimi ve gerçekçi bir dost aramaktadır.Samimi ilişkiler,sıkı bir dost insana gerçekten bu hayatta çok iyi gelmektedir.Tabi günümüzün en popüler konusu durumuna gelen sanal arkadaş kavramı da boşa atılmamalıdır.Sanal sohbet ortamları içerisinde kurduğumuz uzun süreli arkadaşlıklar hala devam etmektedir.Her ne kadar günlük hayatta yanlış insanlara denk gelme şansımız varsa bu şans bize isabet edebilmektedir.Sitemizin kullanıcıları sitemiz içerisinde Sesli ve Görüntülü chat yaparak arkadaş aramaya devam ediyor.

Arkadaşlarımızı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Arkadaş olacağımız kişinin sır tutabilmesi ve dedikodu yapmamasına dikkat edilmelidir.

Daha çok adil olan kişiler tercih edilmelidir.

Seçim yaparken kişinin doğruluğu ve dürüstlüğü gerçekten çok önemlidir.

Kötü alışkanlıklara sahip kişiler insanları daha sıkıntılı duruma çekebileceğinden tercih edilmemelidir.

Komik,nazik ve anlayışlı kişileri seçmek bizim için pozitif bir durum olabilir.

Arkadaş seçimi yapmak gerçekten çok önemlidir.Yanlış arkadaş seçimi yapıldığı takdirde normal bir kişiliğe sahip olsak bile kötü sonuçlar doğmasına sebebiyet verebilir,bir çok kötü alışkanlık sahibi olabiliriz.Bu hususlarda çok dikkatli olmamız gerekmektedir.

İyi Bir Arkadaşta Bulunması Gereken Özellikler;

Anlayışlı,dürüst,sevecen,yalan söylemeyen,dedikodu yapmayan,güler yüzlü,haksızlığı sevmeyen,hoşgörülü,karamsar olmayan,düzenli,samimi,planlı,mantıklı düşüncelere sahip,şakacı,tutumlu,uyumlu,yardımsever,güvenilir,bir işi yarıda bırakmayan
Bütün bu özelliklere sahip bir insan her ne kadar zor olsa da belki bulunabilir.Ama bu özelliklerden bir çoğuna sahip kişiler arkadaşlık için doğru seçim nedenidir.Yaşadığımız bölgelerde bazen çekingen olduğumuzdan bazen de gerekli ortamı bulamadığımız için arkadaş arama işimiz başarısızlıkla sonuçlanabilmektedir.

İnternet sitemizin sesli chat odaları içerisine hiç bir şey ödemeden üye olmadan giriş yaparak çoklu Sohbet odaları içerisinde bir çok kişiyle aynı anda sohbet edebilecek,geçen zaman doğrultusunda çok sıkı arkadaşlıklar kurmanın yanı sıra arkadaşlığınızı real hayata bile taşıyabileceksiniz.Bu Chat odaları içerisinde arkadaşlıklar gerçekten çok değerli ve özeldir.Sizler de arkadaşlık hakkında duygu ve düşüncelerinizi yorumlar aracılığıyla bizlerle paylaşabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s