Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Değerli kullanıcılarımız son dönemlerde sesli chat makale yazımı nasıl yapılır? diye soran bir çok kişi görmekteyim.Öncelikle tabana bakacak olursak seo kavramını görüyoruz.Ben sizlere daha anlatılabilir,kısaca,basit bir dille anlatım yapacağım.

Google ve diğer arama motorları içerisinde örümcekleri vardır ve bu algoritma site içeriklerini ve bilgilerini toplamak için çalışır.Örümcekler yol bilmezler.Seo kavramını ise bir labirent olarak düşünün (yol gösterici)bu labirentin ucu kapalı olursa bilgi arama motorlarına eksik ulaşmış olur.Fakat SEO ayarları yapıldığı zaman bilgi alışverişi,sitenin içeriği hakkında bilgi eksiksiz olarak karşı tarafa ulaşır.

Sitemizi tam orta bir noktada düşünelim,tam uçurumun ortasındayız.Kimse yanımıza gelemez durumdadır.Kişilerin bizi bulabilmesi,bize ulaşabilmesi için bir şeyler yapmamız gereklidir.Bu tamamlamayı ise makale yazarak site içi ve site dışı çalışmalarımızı yaparak oluşturuyoruz.Daha sonrasında çalışmamız bittiğinde kıyı bölgelerle birleşmiş ve yolu tamamlamış oluyoruz.Yaptığımız çalışmalar meyvesini veriyor ve artık herkes sitemize rahatlıkla ulaşabiliyor.

Doğru Yolu Terk etmeyin! Hız Sizin Düşmanınız!

Ne güzel hayatımızdan örnekler verebiliyoruz.Üst kısımda örnekte sitemiz orta kısımda yer alıyor diyerek makaleler ile site içi ve site dışı yapılan çalışmalarımız ile yolu tamamladık ve ziyaretçilerimizi kazanmaya başladık dedik.Doğru yoldan çıkmadan,emin adımlarla bir zaman içerisine yayarak bu işi yapmak çok önemlidir.Hırsınıza yenik düşerek aldatıcı hareketler yapmak veya bir anda hızlı bir çalışma yapmanın bizlere ağır yaptırımları olur.Kurduğunuz köprü ne kadar zamana yayılmış ve doğru bir şekilde yapılmışsa aşırı derece sağlam olur ve uzun süreli yaptığınız çalışmanın meyvesini alırsınız.

Makale Nedir?Nasıl Yazılır?Uyumlu Olması Şart Mı?

Makale yazarlarını sürekli olarak eskiden beri görmekteyiz.Makale bir haberi veya bilgiyi aktarma sanatıdır.Herkesin yapı ve düşünceleri farklı olduğu için bir tane yazılan makale kişiler tarafından farklı düşüncelerde yazılabilir.Bizim için önemli olan hangi sektörde yer aldığımız ve hangi kelimeleri kullanmamız gerektiğidir.Bu konu çok önemlidir.Hangi konularla alakalı makaleler paylaşmalıyız? bundan emin miyiz?

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Seo uyumlu makale belirli yer alan kurallara uygun olarak yazılan makale şeklidir.Siteler için yapılmış olan seo puanlama, Anahtar kelime analizi vb. araçlara sahip bir çok sitemizi inceleyeceğimiz adres bulunmaktadır.Bu adresler içerisinde sitemizi inceleyerek kuralların hangisine uyup uymadığımızı görebiliyoruz.Aman ben düz yazar geçerim!Makale makaledir demeyin.Yanlış yazılan makaleler sitemizi yüzeysel içerik,sandbox veya spam site olarak ceza almasını sağlayabilir.Bu yüzden bu yazıyı yazarken nelere dikkat etmeliyiz bunu bilmeliyiz.

Makale Yazarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

*Yazdığımız makale kesinlikle özgün,doğal olmalıdır.Geçmişi yansıtan değilde günümüzü yansıtması daha fazla değer katar.

*Makale yazarken konu başlığı,etiket ve yazı uyumuna dikkat edilmelidir.

*Anahtar kelimemizi yazılar içerisinde geçmekte fayda vardır ama bu durumu abartmak zarar verir.Bir yazı içerisinde 4 kere bir anahtar kelimeyi geçmek idealdir.Bu kelimeleri peş peşe kullanmakta pek olumlu değildir.

*Yazı içerisinde kullanabilirseniz H1 ve H6 arası etiketlerinizi vurgulamak için kullanabilirsiniz.

*Link verdiğimiz kelimeler daha ve başlık etiketi verdiğimiz kelimeler ana kelime olarak algılanır.Bir makale içerisinde 2 veya 3 adet çıkılabilir.

*Bilgiler arama motorlarına yönelik değil,kullanıcıyı bilgilendirmek amaçlı yazılmalıdır.

Ben bunları yapmıyorum ama hala ayaktayım diyerek bulunduğunuz konuma fazla güvenmeyin derim.Google bir ağ atar ve siteleri belli süreçlerde yakalayıp arama sonuçlarından yok eder.Bu yüzden doğal çalışmak her zaman iyidir.Doğal çalışmalarda sabır çok önemlidir.Sabırlı olan arkadaşlar eninde sonunda kalıcı olarak güzel yerlere geleceklerdir.Tavsiyelerimize uyan arkadaşlar fayda gördükleri takdirde bizlerle yorum aracılığı ile paylaşabilir ve merak ettikleri,yazmamızı istedikleri konuları varsa bizlere iletebilirler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s